Napsali o nás

LOKO-MOTIV v médiích

2023

Článek v časopise Železničář

V létě přijelo na Křimov modré auto s logem Českých drah. Vystoupil z něj reportér Vít Čepický, který se rozhodl věnovat dvojstranu v časopise Železničář vejprtské trati a naší výtopně. Článek v rubrice "Lidé a příběhy" si čtenáři tohoto periodika vydávaného národním dopravcem mohli přečíst v jeho srpnovém čísle.

Odkaz na článek: Vejprtská horská dráha čeká na naplnění potenciálu


Muzea vonící párou

"Dvanáctý díl seriálu Muzea vonící párou nás zavede do výtopny Křimov nedaleko Chomutova. Není to muzeum v pravém slova smyslu, spíš restaurátorská dílna, kde vám ochotně ukážou spoustu vozidel," píše se na webu iDnes.cz. V polovině června tam totiž vyšel nový díl pořadu, který představuje česká železniční muzea.

Odkaz na článek: Muzea vonící párou: Ve výtopně Křimov najdete Prachárnu i Věžák

2022

Na co zírá mašinfíra: Bochov - Protivec - Chyše

Náš Hurvínek se již potřetí představil v seriálu Na co zírá mašinfíra, tentokrát nás pořad internetové televize iDNES.tv zavede na Karlovarsko. Na lokálku, kde poslední pravidelné osobní vlaky dojezdily před 26 lety. A protože je článek doslova nabitý zajímavými informacemi, nezbývá, než přidat odkaz a popřát příjemnou jízdu po krásné trati v podhůří Doupovských hor.

Odkaz na článek: Kdysi nejztrátovější trať v Česku teď turisté milují


Článek na Freie Presse

V německém deníku Freie Presse vyšel článek o setkání železničních spolků a přátel železnice na Kovářské, kterého jsme se s Hurvínkem účastnili v polovině července. Reportáž vyšla v annaberském vydání novin ve středu 27. července 2022. Článek nazvaný "Hommage an die Weipertbahn", v překladu "Pocta vejprtské dráze", je dostupný v němčině, a to pouze po registraci na webové stránce deníku. Fotogalerii z této akce však najdete i v našem archivu.

Odkaz na článek: Hommage an die Weipertbahn


Na co zírá mašinfíra: Nýřany - Heřmanova Huť

Již podruhé se náš Hurvínek ukázal v seriálu Na co zírá mašinfíra. Reportér iDNES.tv Kuba Vrána natočil z kabiny motoráku pohled na tzv. Uhelnou dráhu z Nýřan do Heřmanovy Hutě.

Odkaz na článek: Plzeňskem po Uhelné dráze do Heřmanovy Hutě

2020

Televizní noviny TV Nova

V neděli 29. listopadu přijela na Křimov televize Nova. Reportérka Jitka Fárová natočila reportáž o činnosti spolku LOKO-MOTIV a před kamerou vyzpovídala několik jeho členů. Reportáž mohli v televizi vidět diváci Televizních novin na První svátek vánoční, tedy v pátek 25. prosince 2020.


Rozhovor na iDnes

Redaktorka iDnes.cz vyzpovídala našeho místopředsedu Pavla Adama.

Odkaz na článek: Naše vlaky se objevily i ve filmech, říká zakladatel spolku Loko-Motiv

2018

Na co zírá mašinfíra: Chomutov - Vejprty

Náš Hurvínek se objevil v pořadu Na co zírá mašinfíra na iDNES.tv. Jak název napovídá, jde o jízdu po vejprtské dráze natočenou z pohledu strojvedoucího. Kamera se vezla na čele jednoho z našich cyklovlaků.

Odkaz na článek: Dráhou přes údolí a hřebeny Krušných hor