Připravované akce

Svezte se s námi!

Hurvínkem do Bochova

Sobota 10. srpna 2024

V půli srpna se náš motorák vypraví do Karlovarského kraje, kde projede lokálky kolem města Žlutice. Navážeme tak na roky 2021 a 2022, kdy jsme ve spolupráci se Spolkem Žluticko podobné jízdy pořádali.

Největším lákadlem je bezpochyby trať Protivec - Bochov. Již osmadvacet let po ní nejezdí žádné osobní vlaky a mimořádné výletní spoje pro zájemce o svezení jsou zde spíše ojedinělé. Sedmnáctikilometrovou lokálku, která se hezky klikatí v podhůří Doupovských hor, si ten den projedeme hned dvakrát.

V příštím roce by měly začít stavební práce na nových úsecích dálnice D6, které ovlivní i bochovskou trať. Údolí potoka Malá Trasovka, kudy trať vede, překlene nový most a nedaleko budoucího sjezdu u Bochova by měl naopak vzniknout železniční most přes dálnici, kvůli němuž bude nutné kousek trati přeložit. Je proto možné, že do naší příští návštěvy se lokálka částečně změní...

Všechny důležité informace k letošní jízdě naleznete v plakátu níže. Opakujeme, že jízdné je dobrovolné, platí se přímo ve vlaku a rezervace míst předem není možná. Fotogalerii z našich předchozích jízd do Bochova si můžete prohlédnout v archivu 2021 a 2022.

Na viděnou na palubě historického vlaku se těší společnost LOKO-MOTIV a Spolek Žluticko, který akci pořádá.

O dalších nadcházejících jízdách Vás budeme včas informovat zde a na našich sociálních sítích.

Úvodní foto: Antonín Šavel