Připravované akce

Svezte se s námi!

Historickým cyklovlakem do Krušných hor 2022

Červenec a srpen 2022

V letošním roce opět vyjedou do Krušných hor historické cyklovlaky. Jubilejní 10. ročník oblíbené akce přinese celkem 6 jízd. Hurvínek vyjede o sobotách 9., 23. a 30. července, 6. a 13. srpna a poslední jízda je naplánována na neděli 21. srpna 2022.

Trasa vlaku zůstává stejná jako v minulých letech. Ráno budeme vyrážet z Klášterce nad Ohří a přes Chomutov a Křimov pojedeme do Vejprt. Odpoledne se budeme vracet stejnou trasou zpět. Nesmí chybět pauza na občerstvení a opékání špekáčků na Křimově.

Těšíme se na Vás!

Letošní ročník cyklovlaků proběhne za podpory Města Chomutov, Města Klášterec nad Ohří, Města Vejprty, Obce Křimov, společností MBM Rail, Termo Děčín, Severočeské doly a Actherm strojírenství

Jedete s námi poprvé?

  • Jízdenky se prodávají ve vlaku, není možné zakoupit jízdenku předem
  • Rezervace míst k sezení není možná. Kapacita historického vlaku je omezena
  • Jízdní kolo není podmínkou. Cyklovlakem můžete jet nejen na kola, ale také na výlet, nebo se jen svézt tam a zpět

Vlakem na Oseckou pouť

20. srpna 2022

V sobotu 20. srpna se náš Hurvínek ukáže na moldavské dráze. U příležitosti tradiční Osecké pouti budou vypraveny historické vlaky, a to nejen motorové, ale i parní. Náš Hurvínek pojede dopoledne z Louky u Litvínova na Moldavu a z Litvínova do Dubí, odpoledne se vrátí z Dubí do Oseka a nakonec pojede z Moldavy do Horního Háje.¨

Do čela parního vlaku se postaví Všudybylka 354.195 Českých drah. Ta bude jezdit po "dolní" trati a přiveze návštěvníky z Mostu nebo z Teplic v Čechách.

Kapacita historických vlaků je omezena, jízdenky lze zakoupit v předprodeji na e-shopu Českých drah (jak pro parní vlak, tak pro Hurvínka).

125 let dráhy Rakovník - Bečov nad Teplou a odbočky Protivec - Bochov

27. srpna 2022

Poslední prázdninovou sobotu zavítáme s Hurvínkem na Žluticko. Oslavíme tam výročí 125 let od zahájení provozu na trati Rakovník - Blatno u Jesenice - Bečov nad Teplou, která je považována za jednu z nejdelších českých lokálek.

Stejné výročí letos slaví také její odbočná trať Protivec - Bochov. Na této lokálce je již 26 let zastavena osobní doprava, žádným pravidelným vlakem se tudy tedy nesvezete. Jízda Hurvínkem tak bude jedinečnou příležitostí poznat z okna vlaku krásnou sedmnáctikilometrovou trať, jež se klikatí v podhůří Doupovských hor.

V rámci pauzy v Chyších je možné navštívit nedaleký zámek se zámeckým pivovarem (chyse.com). Kdo přijde na prohlídku zámku ve 12.30 a prokáže se jízdenkou z našeho historického vlaku, získá 50% slevu na vstupném.

Akci pořádá Spolek Žluticko

Nádraží, které neexistuje

24. září 2022

Na konci září přijedeme s Hurvínkem na nedalekou zastávku Rusová. Co budeme dělat s motoráčkem na zastávce prakticky "uprostřed ničeho"?

Bude se zde konat akce, která připomene historii zaniklých okolních obcí. V místech, kde se dnes nachází opuštěná zastávka, stávalo dříve plnohodnotné nádraží Přísečnice-Rusová (Preßnitz-Reichsdorf). A v místech, kde dnes najdeme vodní nádrž Přísečnice na stejnojmenné říčce, stávalo dříve okresní město Přísečnice. 

Sousedský happening na nádraží, které neexistuje, má za cíl připomenout tento téměř zapomenutý kout Krušných hor a přiblížit osudy lidí z Přísečnicka.

150 let trati Chomutov - Vejprty

8. října 2022

V letošním roce uplynulo již 150 let od chvíle, kdy z Chomutova vyjel první vlak do Vejprt. Oslavy tohoto výročí teprve připravujeme, ale jednu z nejdůležitějších informací, termín, už známe - akce se bude konat v sobotu 8. října 2022.

Úvodní foto: Antonín Šavel