Archiv 2023

Akce a zvláštní vlaky v roce 2023

Narozeninová jízda na Měděnec

13. května 2023

V polovině května vyjel Hurvínek poprvé v letošním roce na trať. Jednalo se o jízdu pro uzavřenou skupinu, která si objednala zvláštní vlak u příležitosti oslavy narozenin.

Zhruba třicítku cestujících jsme odvezli z Chomutova do Krušných hor, konkrétně do Měděnce zastávky.

Fotovlak pro německou skupinu

21. a 22. dubna 2023

První akce letošního roku proběhla "doma" na vejprtské dráze. V pátek a v sobotu 21. a 22. dubna 2023 jsme se ve spolupráci s KŽC Doprava podíleli na fotovlaku pro německé fanoušky železnice.

V čele vlaku stanula Bardotka T478.1033 (751.033-2), která patří právě KŽC. Ta se zhruba před měsícem převlékla do nového červenožlutého nátěru, tzv. vzor 88. Soupravu manipulačního vlaku tvořilo pět nákladních vozů různých typů a služební vůz přezdívaný "hytlák". Nákladní vlak se po vejprtské trati projel hned několikrát a na mnoha místech pózoval před objektivy německých fotografů.

Součástí akce bylo také večerní focení ve Vejprtech. Kromě Bardotky se ho účastnil také náš červený Puklík T211.0608. Z Křimova do Vejprt se Puklík dovezl na závěsu nákladního fotovlaku a když se setmělo, zapózoval vedle Bardotky před smutným torzem vejprtské staniční budovy. Po skončení fotoakce jsme se se samotnou lokomotivou vraceli zpět do Křimova temnou krušnohorskou krajinou pod nádhernou noční oblohou.

Nejen červený Puklík se zaskvěl v hledáčku fotoaparátů. Při sobotní cestě z Chomutova do Vejprt vedle sebe v Křimově stály dokonce tři lokomotivy – Bardotka, modrý Puklík T211.0120 a červený Puklík T211.0608.

Pro více než dvacítku německých příznivců železnice jsme připravili nejen mašinky, ale také občerstvení. Ve vagoně před křimovskou výtopnou se podávala výborná česnečka a guláš.

První akce letošní sezony se vydařila na výbornou, a to včetně počasí. Po oba dny bylo teplé slunečné jarní počasí. I to zajisté přispělo k tomu, že ohlasy od fotografů byly převážně pozitivní.